njega suhe kože tijela

Koža (grč. dermis; lat. cutis) je vrlo složen, a ujedno i naš najveći organ koji pokriva cijelu površinu tijela i koji nas odvaja od okoline, ali putem koje s okolinom i komuniciramo. Zato joj treba posvetiti iznimnu pažnju i čuvati njeno zdravlje, baš onako kako ona čuva nas.

Osnovna funkcija kože je zaštita tijela i unutarnjih organa od negativnih utjecaja iz okoline. Koža nas štiti od mehaničkih, kemijskih i bioloških štetnih utjecaja, dehidracije, štetnog sunčeva zračenja i patogenih mikroorganizama.

Osim toga, koža ima i termoregulacijsku, sekrecijsku i osjetilnu funkciju i bez tog zaštitnog osjetilnog omotača ne bismo se mogli nositi s promjenama temperature okoliša, ne bismo bili zaštićeni od ozljeda niti bismo mogli osjetiti boli, vibracije, pritisak, a niti ugodu dodira.

Koža ima i vrlo važnu funkciju u imunološkim procesima organizma. Odgovorna je za stvaranje vitamina D u našem organizmu.

suha koža

Površina kože u odrasla čovjeka prosječne visine iznosi 1,7 m2, a težina oko 18% ukupne težine tijela.

Postoje četiri glavna tipa zdrave kože: normalna, suha, masna i mješovita. Tip kože određuje genetika, međutim, stanje naše kože značajno se razlikuje ovisno o različitim unutarnjim i vanjskim čimbenicima kojima je ona izložena.

Što je suhi tip kože?

Suha koža” se koristi za opisivanje tipa kože koji proizvodi manje sebuma od normalne kože. Zbog trajnog nedostatka lipida u koži uslijed neodgovarajućeg rada žlijezda lojnica odgovornih za stvaranje masnih komponenti, dolazi do oštećenja kožne barijere i time smanjene funkcije zaštitnog sloja kože i pretjeranog isparavanja vode pa je suha koža sklonija dehidraciji od ostalih tipova kože. Suha koža ili kseroza ima različite stupnjeve težine i različite oblike koje nije uvijek lako razlikovati.

Ovisno o stupnju suhoće postoji podjela na suhu kožu, vrlo suhu kožu i izrazito suhu kožu.

  • Suha koža pojavljuje se postupno, može biti zategnuta, gruba i izgledati umorno. Elastičnost kože je slaba.

Prvi znakovi suhoće često ne izazivaju neugodne simptome, no ako se na njih ne obrati pozornost vjerojatno će dovesti do težeg stupnja suhoće kože.

  • Vrlo suha koža može biti vrlo zategnuta, hrapava, blago ljuskava i perutava na nekim dijelovima, grubog izgleda ponekad prerano ostarjelog, ispucala i sklona svrbežu.

Također je osjetljivija na iritaciju, crvenilo i rizik od infekcija.

  • Izrazito suha koža može uzrokovati zatezanje i krhkost, što na kraju dovodi do pucanja s tendencijom stvaranja pukotina, ljuštenja i čestog svrbeža, osobito u područjima koja se savijaju kao što su pete, laktovi i koljena.

Izrazito suha koža najčešće se javlja kod starijih osoba ili kod iznimno dehidriranih ruku.

Koja je razlika između suhe i dehidrirane kože?

Radi se o dva različita pojma – stanju kože i tipu kože.

Dehidrirana koža je stanje kože, dok je suha, tip kože, a glavni uzrok je manjak vode u koži.

Zbog oštećenog hidrolipidnog sloja i intracelularnog cementa dolazi do pretjeranog gubitka vode iz kože što dovodi do stanja koje nazivamo dehidracija. Za kožu kažemo da je dehidrirana kada je udio vode u gornjem sloju kože (epidermisu) manji od 10 posto.

Iz navedenog proizlazi da svi tipovi kože (suha, normalna, mješovita i masna koža) mogu biti dehidrirani. Dehidracija kože je privremeno stanje, jer ako kožu počnemo pravilno njegovati odgovarajućim proizvodima, oštećena kožna barijera će se dodatno hidratizirati i obnoviti.

Koji su uzroci nastanka suhe kože?

Bez obzira na razlog koji je doveo do oštećenja hidrolipidnog dvosloja kože, gubitak vlažnosti može biti različitog intenziteta. Ako je suhoća jako izražena i hidrolipidni sloj kože jako oštećen, koža postaje nezaštićena i zato osjetljiva na infekcije.

Uzroci nastanka suhe kože mogu se svrstati u nekoliko skupina:

  • Genetsko naslijeđe i njene povezanosti s genetski nasljednim bolestima – atopijskim dermatitisom. Atopijski dermatitis se najviše manifestira u dječjoj dobi, ali može se pojaviti i u odrasloj dobi.
  • Razne vrste raka i terapije koje se provode u liječenju (kemoterapija i zračenje)
  • Poremećaji rada imunološkog sustava
  • Vanjski čimbenici – kožu mogu isušivati vanjski faktori kao što hladnoća, vjetar, izlaganje suncu, nagla promjena temperature (izloženost klima uređajima ljeti, odnosno zagrijani prostori zimi), štetni agresivni sastojci u sredstvima za čišćenje i sredstvima za osobnu higijenu, određena zanimanja, pušenje.
  • Unutarnji čimbenici – jako znojenje uslijed sportskih aktivnosti i saune, nepravilna prehrana, hormonalne promjene, poremećaji rada imunološkog sustava
  • Alergije – na hranu, lijekove, neodgovarajuću kozmetiku, grinje, prašinu
  • Biološko starenje – koža starenjem gubi sposobnost zadržavanja vlage.

Možemo reći da je suha koža najčešće posljedica kombinacije navedenih uzroka.

Koji su simptomi suhe kože?

  • svrbež i peckanje,
  • hrapavost,
  • pojava bora i finih linija,
  • perutanje kože (naročito T-zone lica) i vlasišta,
  • smanjena elastičnost, podatnost i mekoća – prisutan je osjećaj zatezanja,
  • pucanje kože (ragade ili fisure).

suha koža simptomi

Kako njegovati suhu kožu lica i tijela?

Pomozite svojoj koži u procesu obnavljanja i vraćanja prirodne ravnoteže vlažnosti korištenjem preparata namijenjenih upravo suhoj koži.

Uporaba agresivnih sapuna i šampona lišava je prirodnih lipida i vlažnosti što dovodi do dodatnog isušivanja suhe kože. Važno je da proizvodi za čišćenje ne sadržavaju agresivne kemijske štetne sastojke (SLS, SLES), već blage prirodne površinski aktivne tvari (coco glukozid) za uklanjanje nečistoća, hidratizirajuće sastojke iz prirode (glicerin, aloe veru, ulja jojobe, argana, ekstrakt kamilice i dr.).

Njega suhe kože tijela

Za suhu kožu se preporuča uporaba proizvoda sa hidratizirajućim sastojcima, koji stvaraju zaštitni sloj na površini kože. Zaštitni sloj zadržava hranjive tvari u koži i sprječava gubitak vlage te tako osigurava njenu hidrataciju.

Za njegu suhe kože tijela idealno je:

Organsko ulje za tijelo bogato organskim uljima koja snažno i prirodno hidratiziraju kožu tijela.Proizvod je 100% prirodnog podrijetla, a 99% sastojaka je organskog podrijetla. Ručno je izrađen i nosi certifikat Cosmos Organic.

Što sadrži organsko ulje za tijelo?

Ulje sezama koje je bogato nezasićenim masnim kiselinama, od kojih su poznatije linolna i oleinska kiselina. Nezasićene masne kiseline odlične su za njegu kože, a visoka koncentracija cinka potiče proizvodnju kolagena koji je poželjan u borbi protiv znakova dehidracije i starenja.

Osim cinka, sezamovo ulje sadrži minerale poput magnezija, bakra, željeza i kalcija.

Uz minerale, tu su i vitamin A, E, B1 i B6. Vitamin A (retinol) također pomaže spriječiti znakove starenja kože, dok je vitamin E jedan od najboljih vitamina za njegu kože zbog svog antioksidativnog djelovanja.

suha koža bioboutique

Ulje jojobe zbog sadržaja miristinske masne kiseline poželjan je sastojak ulja za njegu upaljene i nadražene kože. Izvrstan je ovlaživač svih tipova kože, stabilizira njen pH i obnavlja je. Nezamjenjiv je sastojak za poboljšanje elasticiteta kože.

Ulje argana na mnoge je načine dragocjeno, a tradicionalna priprema samo je jedan od njih. Žene ručno beru i sakupljaju oraščiće, razbijaju ih kamenom i koštice koje se nalaze u oraščiću, melju u gustu pastu. Pastu potom cijede, kako bi dobile ulje. To je vrlo zahtjevan i dugotrajan postupak što ovo ulje čini vrijednim i rijetkim finalnim proizvodom.

Sadrži zasićene i nezasićene masne kiseline (linolna, alfa linolenska, oleinska), sterole, vitamin E, minerale i karotenoide. Tokoferoli, poznatiji kao vitamin E, najvrjedniji su sastojak arganovog ulja. Ovom se vitaminu pripisuju snažna antioksidacijska svojstva. Nezamjenjiv je u borbi protiv ožiljaka i ekcema.

Drugi važan sastojak arganovog ulja su karoteni koji štite kožu od UV zračenja.

Esencijalne masne kiseline iz arganovog ulja sprečavaju upalne procese na koži hidratizirajući je i jačajući u isto vrijeme.

Ulje argana ima visoki udio skvalena, prirodnih spojeva koji štite od raka kože i pomažu smiriti iritiranu kožu.

Ferulinska kiselina iz ulja argana vrlo je snažan stabilizator vitamina C i E pa ona udvostručuje njihovo djelovanje.

Sadrži i polifenole – prirodne spojeve iz biljaka koji imaju protuupalno i regenerativno djelovanje na kožu.

Arganovo ulje pogodno je za sve tipove kože, a mogu ga koristiti i trudnice i mala djeca.

Ulje usplođa slatke naranče čarobnog svježeg, slatkog, citrusnog mirisa djeluje opuštajuće potiče na dobro raspoloženje i optimizam. Obiluje super hranjivim sastojkom pod nazivom d-limonen. Istraživanja su pokazala da sprječava mutaciju stanica, boreći se protiv rasta kancerogenih tumora. Ovo ulje također potiče proizvodnju kolagena stimulirajući cirkulaciju i tako pomaže u prevenciji starenja kože.

Ulje bobica pasjeg trna sadrži čak 106 nutrijenata i bioaktivnih supstanci između kojih se izdvajaju omega masne kiseline 3,6,7 i 9, beta karotenoidi, vitamin E i D, K1 i beta sitosterol.

Svi ovi sastojci čine ovo ulje nezaobilaznim saveznikom u održavanju dobrog zdravlja i ljepote vaše kože.

Omega 7 (palmitoleinska masna kiselina) izvor je ključnih gradivnih elemenata kože, kose i noktiju. Pomaže u borbi protiv suhoće, gubitaka elastičnosti i drugih simptome starenja kože ili nedovoljne ishranjenosti kože.

Ulje sjemenki suncokreta sadrži najveću količinu vitamina E, zbog čega se nalazi ispred bademovog ulja i shea maslaca koji su cijenjeni proizvodi brojnih krema za njegu kože. Vitamin E štiti kožu od vanjskih utjecaja i UV zračenja, ali i od isušivanja. Osim vitamina E, sadrži i vitamine A, C i D te beta-karoten i vosak koji koji štite stanice površinskog sloja kože.

Linolna kiselina u suncokretovom ulju učinkovito štiti kožu od virusa, i bakterija. Uz linolnu kiselinu za dobrobiti kože u suncokretovom ulju doprinose i steroli koji pomažu njenoj obnovi.

Ulje suncokreta se najlakše upija u kožu i time je dubinski hidratizira, ne ostavljajući masne naslage koji začepljuju pore. Upravo zbog toga je idealno za sve tipove kože, posebno suhe, osjetljive i one sklone aknama.

PRIMJENA:

Nanesite na vlažnu kožu i umasirajte kružnim pokretima. Preporučujemo kombinaciju s Gelom za tuširanje bez sulfata i fosfata koji kožu najnježnije čisti kokosovim glukozidom jer ne isušuje kožu i Aloe verom koja snažno hidratizira suhu kožu.

Za izrazito suhu kožu tijela potrebna je dodatna njega i hidratacija pa je kombinacija spomenutog ulja i Prirodnog hranjivog maslaca za tijelo s uljima sezama i slatke naranče izvrstan odabir jer spomenuti maslac je krcat hidratizirajućim sastojcima poput ulja masline, sezama i uljem bobica pasjeg trna koje ima potvrđena obnavljajuća svojstva. Zatim je bogato shea maslacem, uljem badema, aloe verom i organskim eteričnim uljem slatke naranče.

njega suhe kože lica

Njega suhe kože lica

Kako bi se ublažili simptomi suhe kože, preporuča se redovito nanošenje preparata za njegu koji u sastavu imaju neke od sljedećih sastojaka, posebno ako preferirate prirodnu kozmetiku. Dobra krema za suhu kožu može koštati nešto više, ali ako ima niže navedene sastojke, isplativa je investicija.

Veganska noćna krema s biljnom hijaluronskom kiselinom i ekstraktom primorskog kotrljana

veganska noćna kremaBogata je vrhunskim organskim sastojcima, pomaže koži da se obnavlja dok Vi sanjate. Mirno spavajte znajući da koža dobiva optimalnu hidrataciju, a hranjiva ulja u suradnji s primorskim kotrljanom potiču stvaranje novih stanica. Za kožu čvrstog tonusa i zdravog sjaja!

Hranjiva ulja argana i jojobe nadoknađuju vlagu, a eterična ulja lavande i geranija detoksiciraju i opuštaju. Ulje ricinusa, sjemenki suncokreta i ekstrakt primorskog kotrljana učinkovito se bore protiv postojećih bora i sprečavaju nastajanje novih.

  • idealna za suhu i normalnu kožu
  • obilno hidratizira i njeguje
  • anti-ageučinak i antimikrobna zaštita zahvaljujući ekstraktu biljke primorski kotrljan (Eryngium Maritimum) arganovu ulju 
  • detoksicira

Što sadrži veganska noćna krema?

Ulje jojobe zbog sadržaja miristinske masne kiseline poželjan je sastojak za njegu upaljene i nadražene kože. Izvrstan je ovlaživač svih tipova kože, stabilizira njen pH i obnavlja je. Nezamjenjiv je sastojak za poboljšanje elasticiteta kože.

Ulje argana na mnoge je načine dragocjeno jer sadrži mnoge hranjive sastojke koji hidratiziraju i obnavljaju kožu poput već navedenih: vitamin C I E, minerale, tokoferole, esencijlane masne kiseline, skvalan.

Ulje sjemenki ricinusa bogato je ricinoleičnom kiselinom koja doprinosi u borbi protiv gljivica, virusa i bakterija. Sadrži omega-6 i omega-9 masne kiseline koje čine kožu elastičnom i vlažnom te vitamin E i brojne minerale i aminokiseline.

Upravo zbog svog sastava ovo ulje djeluje hidratizirajuće i protuupalno.

Aloe vera sadrži preko 160 hranjivih tvari kao što su kalcij, cink, selen, željezo i mangan. Ima u izobilju i aminokiselina, masnih kiselina, enzima (analgetskih i protuupalnih), vitamina A, C, E koji su važni za obnavljanje stanica kože. Zatim sadrži vitamine B1, B2, B3, B6 i B12 i zato ima antibakterijsko, antivirusno i protugljivično djelovanje.

Glavni aktivni sastojak aloe vere je molekula šećera acemanan, koja jača staničnu membranu i čini je otpornom na bakterije i viruse te osigurava vlagu i ima povoljan učinak na regeneraciju stanica, a pozitivno utječe i na proizvodnju kolagena. Proizvodi s aloe verom hidratiziraju i nakon duže upotrebe koža izgleda mlađe i svježije.

Cvjetno ulje geranija je jedno od najboljih ulja za njegu suhe i zrele kože. Čuveno je po dubinskom djelovanju na kožu i ubrzavanju zacjeljivanja dermatitisa, akni, osipa I ekcema.

Ima snažna antimikrobna svojstva, protuupalni učinak i iscjeljujuću sposobnost što pomaže pri uklanjanju ožiljaka i u borbi protiv znakova starenja kože, a zahvaljujući adstringentnim svojstvima, zateže kožu.

Ekstrakt primorskog kotrljana čija je učinkovitost znanstveno potvrđena, stimulira sintezu kolagena i elastina i na taj način koži vraća čvrstoću.

Ulje lavande pomaže u obnovi kože jer regulira lučenje sebuma i potiče zacjeljivanje svih tipova kože, a naročito oštećene ili osjetljive kože.

Također se primjenjuje za njegu kože nakon sunčanja, kako bi se koža oporavila od eventualnih oštećenja uzrokovanih UV zrakama.

Ulje sjemenki suncokreta sadrži najveću količinu vitamina E, zbog čega se nalazi ispred bademovog ulja i shea maslaca koji su cijenjeni proizvodi brojnih krema za njegu kože. Vitamin E štiti kožu od vanjskih utjecaja i UV zračenja, ali i od isušivanja. Osim vitamina E, sadrži i vitamine A, C i D te beta-karoten i vosak koji koji štite stanice površinskog sloja kože.

Linolna kiselina u suncokretovom ulju učinkovito štiti kožu od virusa, i bakterija. Uz linolnu kiselinu za dobrobiti kože u suncokretovom ulju doprinose i steroli koji pomažu njenoj obnovi.

Ulje suncokreta se najlakše upija u kožu i time je dubinski hidratizira ne ostavljajući masne naslage koji začepljuju pore. Upravo zbog toga je idealno za sve tipove kože, posebno suhe, osjetljive i one sklone aknama.

Hijaluronska kiselina se ubraja u glikozaminoglikane, molekule dijelom sastavljene od šećera. Njezina sposobnost je da zadržava vodu. Smatra se da ima veću sposobnost zadržavanja vode od bilo kojeg drugog prirodnog ili sintetičkog polimera. S godinama koža gubi vlažnost, a hijaluronska kiselina može povećati postotak vlage u koži te istovremeno ojačati njene zaštitne barijere u vanjskom sloju. Dovoljno je reći da jedan gram hijaluronske kiseline može zadržavati i do šest litara vode!

Glavna prednost natrij hijaluronata jest veličina njegove molekule koja je puno manja od molekule hijaluronske kiseline zbog uklanjanja lipida, proteina i nukleinskih kiselina pa nanošenjem na kožu, puno lakše prodire u dublje slojeve od hijaluronske kiseline. To je ono što natrij hijaluronat čini supersastojkom ovog proizvoda za njegu kože.

Limonen ima funkciju odmašćivanja – uklanjanja višak sebuma iz kože. Ima i antibakterijsko dejelovanje i ugodan miris.

Ako imate izrazito suhu kožu kombinirajte ovu kremu s nekim od boostera koji nanesite na kožu prije kreme ili sa serumom koji se nanosi nakon nanošenja kreme. Isprobajte koja kombinacija najviše odgovara Vašoj koži.

maska za obnovu kože lica

Koži priuštite i njegujuće maske za lice kao što je Maska za obnovu kože lica za samo 10 minuta jer sadrži organske sastojke najbolje kvalitete koji hidratiziraju, obnavljaju i djeluju umirujuće na kožu. Sastojci prebiotika i probiotika prodiru duboko u kožu te tako pojačavaju djelovanje ostalim sastojcima. Nakon obilnog nanošenja ostavite da maska djeluje 10-15 minuta, a ostatke maske umasirajte u kožu.

Njega suhe kože ruku i usana

Ruke i usne posebno su izložene udaru vanjskih utjecaja pa je tim dijelovima tijela potrebno posvetiti posebnu pozornost. Naša preporuka su Prirodna hranjiva krema za ruke s ekstraktom brusnice i hijaluronom, a za iznimno suhu kožu Organska krema za iznimno suhu kožu ruku sklonu iritacijama.

Ulje bobica pasjeg trna obiluje vitaminima A, E i B, hidratizira kožu i vraća joj elastičnost. Sadrži i razne mikroelemente i zasićene kiseline koje pomažu umiriti osjetljivu, nadraženu i suhu kožu ruku. Karite maslac hrani i omekšava vrlo isušenu kožu, a organska ulja jojobe, sezama i badema dodatno hrane i hidratiziraju. Krema je iznimno bogata sastojcima, nanosi se mrvica, stoga dugo traje. Savršena je i kao maska za ruke željne obnove i njege.

organska krema za suhu kožu

Što sadrži krema za iznimno suhu kožu sklonu iritacijama?

Shea (karite) maslac je vrlo učinkovit u regeneraciji suhe i ispucale kože, a s obzirom da prodire duboko u kožu, izvrstan je i kod tretiranja ožiljaka. Svoja ljekovita svojstva zahvaljuje ponajprije prisutnosti nekoliko nezasićenih masnih kiselina, oleinske, stearinske, palmitinske i linolenske i biljnih sterola. Sadrži vitamine A i E, i antioksidanse kao što je katehin. Iako je nejasno kako se vitamini A i E u shea maslacu apsorbiraju, postoje dokazi koji ukazuju da esteri cinamične kiseline u masti maslaca pomažu u sprječavanju oštećenja kože od ultraljubičaste radijacije.

Pokazuje ne samo protuupalna svojstva, već jedan njegov spoj sprječava i razvoj tumora.

Ulje jojobe zbog sadržaja miristinske masne kiseline poželjan je sastojak za njegu upaljene i nadražene kože. Izvrstan je ovlaživač svih tipova kože, stabilizira njen pH i obnavlja je. Nezamjenjiv je sastojak za hidrataciju i poboljšanje elasticiteta kože.

Ulje sezama je bogato nezasićenim masnim kiselinama, od kojih su poznatije linolna i oleinska, a visoka koncentracija cinka potiče proizvodnju kolagena. Osim cinka, ulje sezama sadrži minerale poput magnezija, bakra, željeza i kalcija i  vitamine A, E, B1 i B6. Povećava elastičnost, obnavlja oštećene stanice kože, ublažava upale i pomaže kod kožnih poremećaja. Smanjuje pigmentacijske mrlje. S obzirom na sastojke, osim za kožne probleme, ovo ulje će usporiti starenje kože, hidratizirati suhu i umiriti nadraženu kožu.

Ulje badema stabilnije je od drugih ulja. Zbog visokog sadržaja omega kiselina ne oksidira lako, što je još jedan od razloga zašto je toliko popularno u kozmetičkoj industriji. Ima laganu teksturu zbog čega se lako razmazuje i brzo upija.

Koristi se i u borbi protiv ekcema i ožiljaka, ali i u borbi protiv bora. Zahvaljujući bogatim hidratizirajućim svojstvima, neutralnom mirisu i prozirnosti, vrlo je traženo.

Istraživanja pokazuju da je učinkovito u liječenju dermatitisa, ublažavanju iritacija poput pečenja, peckanja, crvenila i svrbeža kože. Zbog visokog sadržaja nezasićenih masnih kiselina, bademovo ulje usporava trans-epidermalni gubitak vode, zbog čega štiti kožu od isušivanja i poboljšava njenu prirodnu funkciju. To ga čini posebno korisnim za osobe sa suhom kožom. Bogato je omega-3 masnim kiselinama koje smiruju kožu.

Ulje usplođa slatke naranče zahvaljujući visokoj koncentraciji limonena s antioksidativnim svojstvima doprinosi smanjenju napuklina, hiperpigmentacija i ožiljaka na koži. Pomaže kod upalnih procesa te sprječavanju pojave osipa. Potiče stvaranje kolagena i podržava prirodnu obnovu kože.

Ulje bobica pasjeg trna sadrži čak 106 nutrijenata i bioaktivnih supstanci između kojih se izdvajaju omega masne kiseline 3,6,7 i 9, beta karotenoidi, vitamin E i D, K1 i beta sitosterol.

Svi ovi sastojci čine ovo ulje nezaobilaznim saveznikom u održavanju dobrog zdravlja i ljepote vaše kože.

Omega 7 (palmitoleinska masna kiselina) izvor je ključnih gradivnih elemenata kože, kose i noktiju. Pomaže u borbi protiv ragada, suhoće, gubitaka elastičnosti i drugih simptoma suhe kože.

Aloe vera sadrži preko 160 hranjivih tvari kao što su kalcij, cink, selen, željezo i mangan. Ima u izobilju i aminokiselina, masnih kiselina, enzima (analgetskih i protuupalnih), vitamina A, C, E od kojih su svi važni za obnavljanje stanica kože.

Vitamin E (tokoferol) izuzetno korisni sastojak za njegu kože ruku, a posebno suhe i oštećene kože. Svojim ljekovitim sastojcima pomaže hraniti, obnavljati i vlažiti kožu.

Ulje sjemenki suncokreta sadrži vitamine A,C, D i E, beta karoten i vosak.

balzam za njegu usana

Ulje suncokreta se najlakše upija u kožu i time je dubinski hidratizira te je zbog toga idealno za njegu posebno suhe i osjetljive kože.

Za svakodnevnu zaštitu i njegu suhih usana koristite Prirodni balzam za intenzivnu njegu usnica s uljem pasjeg trna profinjenog mirisa i ugodne teksture.

Ipak, ako je Vaša koža izrazito suha s tendencijom pucanja i stvaranja pukotina, vrijeme je da popričate s dermatologom jer to može biti znak ozbiljnih kožnih bolesti ili čak dijabetesa, stoga pravovremeno zatražite mišljenje stručnjaka ako baš ništa ne pomaže.

U Bio Boutique-u možete naći isključivo 100% prirodne i organske proizvode kojima je zadatak da ne sadrže štetne i kemijske sastojke te su mnogi s navedenim simptomima našli pomoć baš u ovim sastojcima!

suha koža banner

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)